7R CST MTB Gdynia Maraton

Historia 7R CST MTB Gdynia Maratonu sięga 2005 roku. Oznacza to, że gdyński maraton XCM odbędzie się nad morzem już po raz piętnasty.

Historia 7R CST MTB Gdynia Maratonu sięga 2005 roku. Oznacza to, że gdyński maraton XCM odbędzie się nad morzem już po raz piętnasty. W tym roku po raz drugi zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów, U23 i Elity na dystansie 90 km. Po raz pierwszy nie tylko wytypujemy mistrza Polski wśród zawodowców, ale również amatorzy będą mogli sprawdzić się w formule Mistrzostw Polski, specjalnie przygotowanej dla nich kategorii. Maraton w Gdyni nie tylko przyciąga zawodników i wprawionych kolarzy górskich. Jest dedykowany również dla całych rodzin. Przygotowaliśmy dla Państwa różne warianty tras, gdzie każdy będzie mógł sprawdzić swoje kolarskie umiejętności.

Trasa wyścigów tradycyjnie prowadzi urokliwymi leśnymi drogami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a zawodnicy będą mieć okazję rywalizować m.in. na terenie rezerwatu przyrody Kacze Łęgi. Strome zjazdy oraz podjazdy wymagające dużego wysiłku – gwarantowane! Suma przewyższeń do pokonania przez zawodników na pętli 45 km wynosi 1100 metrów!

© made with 💚 by greenART