Już tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia 17. gdyńskiego maratonu MTB. Jako preludium do niedzielnego startu 7R CST MTB Gdynia Maratonu w sobotę w ramach ABUS Kids Race wystartują młodzi entuzjaści tej dyscypliny kolarstwa.

Kolejna edycja rowerowego święta nad morzem zapowiada się niebywale interesująco. O tym, że Gdynia to miejsce o głęboko zakorzenionych tradycjach sportowych nie trzeba nikogo przekonywać. Już w ten weekend na starcie będzie można poczuć przedsmak tego, co czeka nas w 2024 roku. Wtedy to w mieście z morza i marzeń odbędą się Mistrzostwa Europy w Maratonie MTB.

Nim jednak wybiegniemy w przeszłość wróćmy na chwilę do ubiegłego roku. Wtedy to po najwyższe laury na koronnym dystansie 110 kilometrów sięgnął Jakub Zamroźniak z JBG-2 CRYOSPACE, któremu pokonanie trasy zajęło 4 godziny 23 minuty i 32 sekundy. Wśród pań zwyciężyła Aleksandra Andrzejewska z CST ACCENT MTB TEAM, która na mecie pojawiła się po 5 godzinach 31 minutach i 40 sekundach.

W klasyfikacji U23 wygrali Paweł Garczyk (WARSZAWSKI KLUB KOLARSKI) i Julia Zięba (LKK LUKS SŁAWNO). Osiągnęli oni czasy kolejno 4 godzin 48 minut i 26 sekund i 6 godzin 18 minut i 23 sekund.

Na dystansie 55 km najlepszymi juniorami walczący w Pucharze Polski XCM zostali Kamil Lach (KAMYK RADZYMIN MTB TEAM) z czasem 2 godziny 19 minut 49 sekund oraz Gabriela Janowicz z czasem 2 godziny 53 minuty i 40 sekund.

W tegorocznej edycji na zawodników czekają dystanse 28, 49 i 76 kilometrów. Możemy się więc spodziewać, że na mecie zameldują się nieco szybciej, a emocji będzie jeszcze więcej! Kto może wygrać w tym roku? Z pewnością dobrego występu spodziewamy się po zawodnikach JBG-2 CryoSpace Team, którzy nad morze przyjeżdżają w najmocniejszym składzie z Krzysztofem Łukasikiem i Pawłem Bernasem. Oni to właśnie 2 tygodnie temu zajęli bardzo świetne miejsca w pierwszej dziesiątce w wieloetapowym wyścigu w Belgii.

Na starcie nie zabraknie reprezentantów CST Accent MTB Team – ubiegłorocznej zwyciężczyni Aleksandry Andrzejewskiej oraz aktualnego Mistrza Polski Cyklosport Michała Ficka.

Z uwagę śledzić będzie można również zawodników Pho3nix Cycling Team, w tym Zuzannę Krzystałę.

Jednego można być pewnym. W Gdyni czekają nas świetne zawody na interwałowej trasie, na której z pewnością nie zabraknie przewyższeń. Emocji więc nie zabraknie!

Harmonogram wydarzenia znaleźć można TUTAJ. Trasy zawodów dostępne są SPECJALNEJ ZAKŁADCE. Warto sprawdzić również ODPRAWĘ TECHNICZNĄ oraz ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU KOŁOWEGO W REJONIE IMPREZY.

© made with 💚 by greenART