Młodzi kolarze – do rejestracji czas start!

Trwa rejestracja do ABUS Kids Race – wydarzenia towarzyszącego 7R CST MTB Gdynia Maratonowi przeznaczonego dla dzieci i młodzieży. 11 czerwca w lasach w bezpośrednim sąsiedztwie Gdynia Areny ścigać się będą uczestnicy w wieku od pierwszego do 18 roku życia. Trasy przygotowano specjalnie z uwagą i troską o najmłodszych i specyfikę tej grupy wiekowej.

Nieważne czy jeździsz rekreacyjnie czy trenujesz w klubie – wydarzenia wchodzące w skład gdyńskiej imprezy kolarskiej są dostosowane dla Ciebie. Umiejętne dobrane trasy pozwalają znaleźć dystans dla każdego. Zasada dopasowania dotyczy szczególnie najmłodszych entuzjastów dwóch kółek. To dla nich przygotowane zostały 6 kategorii wiekowych o długości dostosowanej do wieku tras.

 Uczestnictwo w rywalizacji najmłodszych to świetne przeżycie! Część z dzieci ma mocny pierwiastek współzawodnictwa. Dzięki temu odnajduje się w sporcie i chce w nim osiągać najlepsze wyniki – komentuje Agnieszka Patoka, zawodniczka, instruktorka kolarstwa, szefowa szkółki i autorka platformy edukacyjnej dla dzieci „Rowerowe Lekcje”. – Każdy wyścig to świetny moment, aby nabyć doświadczenie, którego nie da się wytrenować. Dzięki kategoriom zgodnym z wymogami Polskiego Związku Kolarskiego każdy zawodnik zmierzy się z rywalami w podobnym wieku, a trasa będzie dostosowana do poziomu zarówno trenujących dzieci, jak i takich, które jeżdżą rekreacyjnie. Serdecznie zapraszam dzieci nietrenujące oraz wszystkie lokalne kluby, których w ostatnich latach przybyło jak grzybów po deszczu. Pokażmy, jak rozwijamy kolarstwo górskie u dzieci w województwie pomorskim – dodaje ambasadorka CST POLAND.

Jak wygląda to w praktyce? Najmłodsi uczestnicy, posiadający nie więcej niż 6 lat, mierzyć się będą z trasą liczącą 500 m. Będą stratować falowo, a w trakcie pokonywania trasy w celu zabezpieczenia i ewentualnej pomocy w pokonaniu dystansu towarzyszyć powinien opiekun. Na najstarszych w wieku 15–18 lat czekać będzie dystans 7 km 320 m, na który złożą się 3 pętle.

Pełna lista startów młodzieżowych:

Każdy zawodnik na mecie otrzyma pamiątkowy medal. Na najszybszych zawodników czekają puchary za zajęcie od I do III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach. Tylko w rywalizacji najmłodszych klasyfikacja nie będzie prowadzona.

Dla najmłodszych start w Gdyni to nie lada gratka, gdyż w już za dwa lata pojawi się tu europejska śmietanka kolarstwa. Niedawno ogłoszono bowiem, że to właśnie tutaj odbędą się w 2024 roku Mistrzostwa Europy.

Zapisy elektroniczne potrwają do 7 czerwca. Start dla najmłodszych na obecnym etapie kosztuje 30 zł. Zawodnicy od 6 do 18 roku życia na start przeznaczyć muszą o 10 zł więcej.
Szczegóły dostępne są na stronie www.mtbgdyniamaraton.pl w zakładce „Rejestracja”.


Przypominamy, że nieustannie trwa rejestracja do wyścigu UCI i startów dla dorosłych w ramach 7R CST MTB Gdynia Maratonu, które odbędą się 12 czerwca na dystansach 28, 49 i 76 kilometrów.

Uczestnicy zawodów mogą podczas rejestracji nabywać specjalne koszulki, z których cały dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na wsparcie dla Ukrainy.

© made with 💚 by greenART