Rejestracja na CST MTB Gdynia Maraton otwarta. Nowości czekają!

Trwa rejestracja do nadmorskiego święta kolarstwa górskiego. CST Gdynia Maraton pojedzie 11 czerwca. Dzień wcześniej odbędą się zawody dla dzieci i młodzieży. Dołącz już dziś!

Nowy serwis i system rejestracji

Czas do 18. edycji gdyńskiego maratonu MTB zbliża się nieubłaganie. Do startu najważniejszej imprezy kolarstwa górskiego nad morzem zostały niecałe dwa miesiące. Dlatego nie warto zwlekać i poza zapisaniem w kalendarzu na czerwono dat 10 i 11 czerwca szybko dokonać rejestracji.

Na zawodników czekają zupełnie nowa strona internetowa oraz nowy system rejestracji. Swój akces do tegorocznych zawodów można zgłosić szybko i wygodnie dzięki platformie www.slotmarket.pl. Tegoroczna edycja zawodów odbędzie się w randze UCI C2.

Nowe trasy i dystanse

Trasy tegorocznych zawodów przygotowane zostały tradycyjnie na trzech dystansach. Względem poprzedniego roku zaszły w nich zmiany, które sprawią, że rywalizacja będzie jeszcze ciekawsza. Wytyczono je z myślą zarówno o profesjonalistach, jak i osobach które kochają jazdę górską, ale nie dysponują ilością czasu pozwalającą na regularne treningi. Pierwsi gustować będą w dystansach Giga – dwa okrążenia o łącznym dystansie 65 km, którą pojadą także zawodnicy UCI C2 i oraz Mega – 33 km na jednej pętli. Dla tych drugich przewidziano dystans Gdynia Fun powered by Storm Rowery (25 km, 1 pętla). Niezależnie od wyboru pewne jest jedno – bez wątpienia każda z nich zapewni wiele emocji.

Z wykorzystaniem śladu z mapy na trasach można trenować już teraz. Co prawda na niektórych fragmentach trwają jeszcze prace leśne, ale do czasu oficjalnych treningów przed zawodami wszystkie odcinki będą już przejezdne.

Nowe warianty tras dla dzieci i młodzieży na ABUS Kids Race powered by CST

Kolarskie zmagania rozpoczną się w sobotę startami dzieci i młodzieży. Nowości nie zabraknie również dla nich. Poza zmienionymi trasami, zawodnicy powyżej 11 roku życia będą mieli do wyboru trasy zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Najmłodsi do lat 6 wystąpią na 500-metrowym odcinku. Kategoria 7-8 lat pojedzie na dystansie Fun 1,6 km. Kolejni zawodnicy będą decydować czy wybiorą wariant Fun czy Pro – 9-10 3,2 km lub 2,5 km, 11-12 lat 4,9 km, 13-14 lat 6,5 lub 7,4 km. Kategoria 15-16 lat zaś będzie miała do pokonania dystans 9,8 km.

Zapisz się już dziś – cena rośnie od 22 maja

Na wszystkich uczestników czekają bogate pakiety startowe i pamiątkowe medale na mecie. Dlatego nie warto zwlekać z rejestracją. Szybsza rejestracja pozwoli również oszczędzić. Cena uczestnictwa w CST MTB Gdynia Maratonie zaczyna się od 80 zł dla dystansu Fun powered by Storm Rowery i 120 zł dla Mega i Giga. Starty na ABUS Kids Race zaczynają się od 40 i 50 zł. Te wartości obowiązują wyłącznie do północy 21 maja. Po tym terminie cena rośnie. Pakiety w najwyższej cenie będą dostępne także w biurze zawodów.

© made with 💚 by greenART