Historia 7R CST MTB Gdynia Maratonu

O nas

Historia  CST MTB Gdynia Maratonu sięga 2005 roku. Oznacza to że gdyński maraton XCM odbędzie się nad morzem już po raz osiemnasty. Tegoroczne wydarzenie będzie ostatnim sprawdzianem przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Europy w Maratonie.

MTB Maraton w Gdyni nie tylko przyciąga zawodników i wprawionych kolarzy górskich. Jest dedykowany również dla całych rodzin. Przygotowaliśmy dla Państwa różne warianty tras, od bardziej wymagających dystansów 65 i 33 km po wyścigi dziecięce na dystansie od 250m do 4 km, gdzie każdy będzie mógł sprawdzić swoje kolarskie umiejętności.

 Tym razem uczetnicy będą mogli odkryć dukty gdyńskich lasów i Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego na nowo. Start i metra, a także całe miasteczko zawodów znajdować się będzie w sąsiedztwie hali Polsat Plus Arena Gdynia oraz Centrum Handlowego Riviera.

Główna trasa składać się będzie z dwóch pętli. Zawodnicy dwukrotnie będą musieli pokonać przewyższenia wynoszące 132,43 m. Łączna suma podjazdów i zjazdów wyniesie 3209 m.

MIASTECZKO ATRAKCJI

Nieodzowną składową każdej edycji gdyńskiej imprezy jest miasteczko zawodów, w którym uczestnicy, a także kibice mogą sprawdzić najnowsze trendy panujące wśród „górali” oraz szeroko rozumianej kolarskiej braci. Nie zabraknie testów sprzętu, stanowisk oferujących rowerowy ekwipunek, food trucków, a także sportowych rozrywek dla całych rodzin.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA

Wzorem poprzednich lat podczas imprezy prowadzona będzie zbiórka karmy dla gdyńskiego schroniska dla zwierząt „Ciapkowo”. Przypomnijmy, że przed rokiem zebraliśmy blisko tonę pożywienia, które trafiło do czworonogów z ulicy Małokackiej

W przypadku, gdy brakuje Ci jakiejś informacji lub po prostu chcesz przekazać nam opinię, zapraszamy do kontaktu z nami.

© made with 💚 by greenART